Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Мотори > И Ferrari ќе премине на мотори со турбо полнач
 
Spodeli
18 September 2013, 21:36


И Ferrari ќе премине на мотори со турбо полнач  И Ferrari ќе премине на мотори со турбо полнач
Строгите еколошки прописи, по се’ изгледа ќе земат уште еден данок. Наводно, почнувајќи од 2016-та, Ferrari сите нови модели ќе ги произведува со мотори со турбо полнач ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Првиот во гамата ќе биде наследникот на моделот California, кој треба да добие V8 турбо мотор, а по него и 458 Italia ќе добие наследник со турбо полнач.

Ова не би било прв пат Ferrari да користи турбо полначи за своите модели. Еден од најдобрите Ferrari на сите времињта - F40, користи 2,9-литарски V8 турбо мотор, а би турбо V8 мотор го придвижува и 288 GTO.

Италијанците се’ уште официјално не ги потврдиле ваквите шпекулации, па останува во блиска иднина да дознаеме колку истите „држат вода“.

 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Мотори 
 
 
 


Одберете нов автомобил