Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Франкфурт 2013: Suzuki најавува нов мал кросовер со концептот iV-4
 
Spodeli
16 September 2013, 03:33


Франкфурт 2013: Suzuki најавува нов мал кросовер со концептот iV-4 Suzuki  IV-4 Франкфурт 2013: Suzuki најавува нов мал кросовер со концептот iV-4
Агресивен и маркантен дизајн – нешто што Suzuki го започна со Kizashi, сега преточено во мал SUV, кој треба да влезе директно во врвот на класата...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Концептот го карактеризира мускулест изглед, надополнет со големи 20 инчни тркала, додека екстериерот ќе може да се персонализира по желба на купувачот, преку избор на различни бои и текстури на панелите.

Со должина од само 4.215 mm и ширина од 1.850 mm, концептот на Suzuki е исклучително компактен автомобил. Згора на тоа и целосната конструкција е изработена од лесни материјали, додека погонот на сите четири тркала е од новата генерација ALLGRIP, што треба да донесе најдобра динамика и агилност, како и теренски возни својства во класата.
 
 
Сериски модел на база на овој агресивен концепт SUV треба да се појави на европскиот пазар во 2015 година, а ќе се произведува во фабриката Magyar Suzuki во Унгарија.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил