Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Франкфурт 2013: освојувачот на Јужниот Пол, Fiat Panda Antarctica
 
Spodeli
12 September 2013, 18:25


Франкфурт 2013: освојувачот на Јужниот Пол, Fiat Panda Antarctica Fiat Panda Франкфурт 2013: освојувачот на Јужниот Пол, Fiat Panda Antarctica
Panda Antarctica е специјална верзија на најмалиот модел во гамата на Fiat, со акцент ставен на теренските возни својства...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Погонот секако ќе биде на сите четири тркала, со најдобра проодност на тешки терени во класата, впрочем нешто што отсекогаш на красело 4х4 верзијата на малата Panda. Моторизацијата ќе ја сочинуваат бензинскиот 0.9 литарски TwinAir со 85 КС и дизелот 1.3 Multijet so 75 КС.

Однадвор, Antarctica верзијата на Panda ќе се разликува по пингвините отстрана, напред, како и специјалните 15 инчни тркала и портокаловите ретровизори. Оваа специјална изведба наскоро ќе пристигне и во салоните низ Европа, засега по се уште непозната цена.

Fiat Panda
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил