Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Dacia ќе го претстави редизајнираниот Duster
 
Spodeli
03 September 2013, 22:53


Dacia ќе го претстави редизајнираниот Duster Dacia Duster Dacia ќе го претстави редизајнираниот Duster
На претстојниот саем за автомобили во Франкфурт, Dacia ќе ја претстави освежената изведба на својот SUV модел Duster, кој пред се’ ќе може да се пофали со промени од естетска природа...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Поконкретно, Duster има добиено значително поатрактивен преден дел, со нова решетка и модерни фарови, а меѓу новитетите може да се вбројат и носачот за на покрив, како и новите 16-инчни Dark Мetal бандажи. Исто така, постојат неколку нови украси.

Фотографии од внатрешноста се’ уште не се објавени, но за нив, секако, не ќе мора да чекаме долго.

Инаку, продажбата на автомобилот ќе започне веднаш по премиерата Франкфурт.


Dacia Duster
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил