Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Peugeot во Франкфурт ќе се презентира со вкупно 30 модели
 
Spodeli
02 September 2013, 21:01


Peugeot во Франкфурт ќе се презентира со вкупно 30 модели  Peugeot во Франкфурт ќе се презентира со вкупно 30 модели
На претстојниот саем за автомобили во Франкфурт, Peugeot ќе донесе вкупно 30 модели со цел да ги презентира своите успешни производи, како и новите концепти и мотори...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Меѓу најважните модели кои францускиот производител ќе ги промовира на саемот, би бил и новиот, полесен 308 и неговиот I-Cockpit, лансиран во мај, но со светска премиера на девет различни варијанти токму на саемот во Германија.

Понатаму, тука се освеженитe 3008 и 5008 каде што потенцирана ќе биде употребата на нови BlueHDi дизел мотори. Новиот хибриден мотор кој користи компресиран воздух, чија имплементација е закажана за 2016-та година, ќе биде прикажан во концептот 2008 HYbid Air, додека пак хибридниот агрегат развиен со помош на нафтената компанија Total ќе биде демонстриран во 208 HYbrid FE. Уште еден новитет на штандот за концепти ќе биде и 308 R со 270 КС, а иако концептот Onyx не е новитет, сепак нема да биде лошо да го погледнеме уште еднаш. 

Моделот RCZ R ќе ја претстави иднината на производителот, додека пак 208 T16 Pikes Peak и три специјални 208 GTi Peugeot Sport автомобили ќе ја симболизираат сегашноста и успешното минато.

 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил