Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Тјунинг > 1.500 „коња“ го кренаа предниот дел на ова бесно Porsche
 
Spodeli
15 August 2013, 18:57


1.500 „коња“ го кренаа предниот дел на ова бесно Porsche Porsche 911 1.500 „коња“ го кренаа предниот дел на ова бесно Porsche
Еди Белоу, тјунер од Њујорк, со своите обработени Porsche модели, веќе десет години пустоши по американската „drag сцена“...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Кога излегол од фабрика, неговиот актуелен Porsche 911 имал погон на сите четири тркала и многу послаб мотор. Но, Белоу малку го „прочепкал“ моторот, па потоа и трансмисијата (сега неговиот автомобил има погон на задните тркала), а на крајот гумите и суспензијата.

Резултатот може да го погледнете во видеото. Ѕверот на четири тркала го „џвака асфалтот“, „пркоси на гравитацијата“ итн. Исто така ширум САД „шамара“ многу понови и посилни автомобили...


Porsche 911
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Тјунинг 
 
 
 


Одберете нов автомобил