Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Пристигнува новиот Hyundai i10
 
Spodeli
12 August 2013, 22:46


Пристигнува новиот Hyundai i10  Пристигнува новиот Hyundai i10
На претстојниот саем за автомобили во Франкфурт, Hyundai ќе ја претстави втората генерација на популарниот i10...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Корејскиот урбан, компактен автомобил се зголеми за 80 mm во должина, 65 mm во ширина а е 50 mm понизок во однос на својот претходник, со подолго меѓуоскино растојание (за 5 mm). Hyundai тврди дека ваквaтa промена на димензиите резултира со најпространата кабина и најголем капацитет на багажниот простор во целата класа.

Од корејскиот производител во моментов не обелоденуваат никакви информации во однос на моторизацијата, но во понудата би требало да бидат вклучени 1,0-литарскиот 3-цилиндричен и 1,25-литарскиот 4-цилиндричен бензински мотор.

Новиот i10 ќе биде подобро опремен од својот претходник, па ESP и воздушни завеси би требало да бидат дел од стандардната опрема, а со доплата клиентите ќе може да добијат и автоматска контрола на климата, темпомат и кожен волан на загревање.

Автомобилот е дизајниран во Европа а ќе се произведува во Турција.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил