Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Маса: Несреќата не влијае на моето возење
 
Spodeli
18 December 2009, 12:27


Маса: Несреќата не влијае на моето возење  Маса: Несреќата не влијае на моето возење
Фелипе Маса е убеден дека шокантната несреќа која ја имаше во Унгарија нема да остави никакви трагови по неговото возење. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Бразилецот уверува дека останал се уште истиот возач како пред несреќата. По удар на мал дел од амортизерот од Рубенс Баричело, Маса со голема брзина заврши во заштитната ограда и поради повредата го пропушти преостанатиот дел од сезоната.

По вчерашното возење на Ф2007, Маса е убеден дека ништо во неговото возење не е променето и покрај таа катастрофална несреќа во Јули. Тој комплетираше 30 кругови со шампионскиот болид од 2007 во Вторникот поради временските услови. Вчера возачот од Сао Паоло извозе 60 кругови во Муѓело, и истото беше опишано како негов божиќен подарок.

“Иако бев позади воланот на сосема друг болид од оној што се возеше лани, сепак чуството беше прекрасно и ми дава мотив за наредната сезона“- додаде Бразилецот пред да отпатува за Бразил каде што ќе биде за божиќните празници.

“Бев брз уште од првите метри и очигледно дека несреќата не влијаела на моето возење. Сакам да им се заблагодарам на Ферари кои ми го дадоа овој божиќен подарок кој заедно со раѓањето на мојот син го прави овој Божиќ толку специјален.“

Стари коментари
E bas zer gut
Напишан од klackalo  пред  околу 126 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил