Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1        WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Македонија > Како ќе изгледаат новите полициски автомобили?
 
Spodeli
06 June 2013, 13:39


Како ќе изгледаат новите полициски автомобили?  Како ќе изгледаат новите полициски автомобили?
Комисијата при МВР задолжена за јавни набавки вчера во МВР јавно ги отвори понудите што беа доставени во законски предвиден рок, и притоа беше констатирано дека се пристигнати четири понуди ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Прифатени беа понудите од компаниите: „Автонова“ со возило „Цитроен Ц1Х“, „Еуроимпекс“ со „Пежо 107“, „Порше Македонија“ со „Шкода Сити Гоу“ и „Авто Македонија“ со „Шевролет спарк“.

Цитроен Ц1Х

Од нив МВР ќе ја избере најниската понуда на електронското наддавање.
 
 
Пежо 107
 
Новите сто возила ќе се користат за патролните служби, а ќе бидат распределени низ секторите на министерството низ македонските градови.
 
 
Шкода Сити Гоу
 
 
 Шевролет Спарк
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Македонија 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил