Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Mercedes ја призна својата грешка за AMG Е Class
 
Spodeli
28 May 2013, 14:55


Mercedes ја призна својата грешка за AMG Е Class Mercedes-Benz E-Class - old Mercedes ја призна својата грешка за AMG Е Class
Продукт-менаџер на Mercedes, неодамна призна дека во овој случај компанијата направила грешка и дека на Е Класата навистина и недостасува АМG варијанта...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Љубителите на автомобили ширум светот често се запрашуваа зошто Мercedes не лансираше AMG варијанта на актуелните купе и кабриолет модели од E Класата, со оглед на тоа што скоро сите останати автомобили од гамата на германскиот производител имаат своја АМG верзија. Згора на тоа, Е550 веќе располага со twin-turbo V8 мотор, со моќност од 402 КС.

Гред Јиргингрем, продукт-менаџер на Mercedes, неодамна призна дека во овој случај компанијата направила грешка и дека на Е Класата навистина и недостасува АМG варијанта:

„Е Класата не беше кандидат за АМG изведба во конкретниот момент, но веќе сме свесни дека оваа класа може перфектно да се преобрази во AMG“, рекол Јиргингрем. 

Единственото прашање кое сега останува недоговорено е „кога“? Со оглед на тоа што Е Класата неодамна го доживеа својот редизајн, би можело да се очекува дека „ѕверот“ ќе се појави до 2016-та година. 

 

Mercedes-Benz E-Class - old
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил