Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Фрај: Шумахер би бил одлично засилување
 
Spodeli
16 December 2009, 12:14


Фрај: Шумахер би бил одлично засилување  Фрај: Шумахер би бил одлично засилување
Извршниот директор на Мерцедес изјави дека седумкратниот светски Ф1 шампион, би било одлично надополнување за неговиот тим. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Мозаикот во поглед на трансферите на возачи полека се комплатира но сеуште е непознато местото како тимски колега на Розберг во Мерцедес. Шпекулациите се се погласни дека Шуми ќе го заземе тоа возачко место.
 
“Тој би бил навистина одлично засилување за нашио тим. Сите Ф1 фанови сакаат да се врати, не го зборам ова како член на Мерцедес Ф1 тимот..“
 
Вчера зелено светло на Шуми му даде и претседателот на Ферари, Лука Ди Монтеѕемоло. Фрај не сакаше да откире детали во врска со наводното доаѓање на Германецот.
 
“Неможам да ви откријам ништо повеќе во овој период. Многу возачи чекаат на вратата на Мерцедес и доколку Шуми не одбие, ние имаме алтернатива.“
 
Сабине Ќем, која е Шумахеровата личност за односи со јавност одби да прокоментира нешто во врска со најголемиот можен настан во пресрет на новата сезона, враќањето на “црвениот барон“.
Стари коментари
so sreka neka mu pa titula godinava
Напишан од klackalo  пред  околу 126 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил