Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Фелипе Маса повторно во Ф2007
 
Spodeli
16 December 2009, 12:13


Фелипе Маса повторно во Ф2007  Фелипе Маса повторно во Ф2007
Фелипе Маса го возеше шампионскиот болид на Ферари со кој во истата година, Кими Раиконене ја освои светската титула во конкуренција на возачи, а Ферари конструкторската шампионска титула....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Божикен подарок за Маса од Ферари откако овој болид исто така беше возен од Бразилецот по враќањето од незгодната повреда која ја здоби на Хунгароринг.
 
Откако Ферари го имаше најлошиот старт во нивната историја, работите полека како да се враќаа на место. Сепак повредата на Маса во Унгарија го оддалечи Ферари од враќањето во првите три тима, препуштајќи му ја целата тежина на Кими Раиконен, кој навистина добро се снајде.
 
Иако требаше да чека до попладневните часови поради временските услови, Маса беше воодушевен од возењето на болид повторно на патеката. Бразилецот нема да ја вози овогодинешната Ф60, но истата беше возена од негова страна по враќањето од повредата на настанот одржан од Ферари во Валенсија.
 
“Среќен сум што го возев овој болид повторно и секогаш ми е чест кога возам во Мугело“- изјави Маса по возењето кое траеше приближно 30 круга поради намалување на денската светлина. “Се помина одлично, но штета што возев само една попладне, да се надеваме дека и утре ќе возам.“- заврши Маса.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил