Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Кобајаши во преговори со Заубер
 
Spodeli
16 December 2009, 12:12


Кобајаши во преговори со Заубер  Кобајаши во преговори со Заубер
Откако Вирџин вчера ја објавија возачката постава, пазарот на возачи се повеќе се смалува во пресрет на новата сезона....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Финските медиуми шпекулираат дека ланскиот тест возач на Тојота кој доби шанса на неколку трки при крајот, е во преговори со дебитантот во Ф1 наредната сезона, тимот на Заубер.
 
По неговото фасцинантно деби на Интерлагос во Бразил, многу тимови ги насочија погледните кон овој несомненот талентиран возач. Неговите први бодови во Ф1 ѓи освои во Абу Даби на неговата втора трка за Тојота. Со тие настапи можеби го потврди и второто возачко место во Тојота тогаш, но јапонците се повлекоа од Ф1 а тоа го оддалечи Кобајаши од стандардно возачко место.
 
Неговите тимски колеги од Тојота најдоа свој ангажман наредната сезона, а финските медиуми најавуваат дека договорот меѓу Азискиот ГП2 шампион и Заубер е речиси комплетиран и се чека само на негово официјализирање во наредните денови.

 

Стари коментари
mene svarno mis e dopadna vozejneto na kobahashi, dosega toj imase vozeno samo 2 trki i zamislete kolku dobro mu se branese na Baton, vo kratki zborovi nogu se golemi sansite za Kobajashi da bidie sampion a isto taka i za Vetel nemam zborovi
Напишан од dime  пред  околу 127 месеци
mene svarno mis e dopadna vozejneto na kobahashi, dosega toj imase vozeno samo 2 trki i zamislete kolku dobro mu se branese na Baton, vo kratki zborovi nogu se golemi sansite za Kobajashi da bidie sampion a isto taka i za Vetel nemam zborovi
Напишан од dime  пред  околу 127 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил