Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Мозли проговори!
 
Spodeli
16 December 2009, 10:51


Мозли проговори!  Мозли проговори!
За првпат по своето заминување од функцијата Претседател на ФИА, Макс Мозли во интервју за The Sunday Telegraph проговори околу Спајгејт аферата со Мекларен....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

"Единствената добра работа што можев да ја направам е да ги исклучам Мекларен од сезоната 2007, што и го направив. Но со мало или никакво примање ги ризикував местата на 1000 вработени во Мекларен. Суспензија и за сезоната 2008 ќе значеше крај на битката помеѓу Хамилтон и Раиконен. Јас бев за суспензија и ги знаев последиците од тоа. Но Советот не го изгласа предлогот, па затоа беше одлучено Мекларен да биде парично казнет со 100 милиони долари. Мекларен никогаш не се пожали на таа одлука".
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил