Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Фетел цели на поуспешна сезона
 
Spodeli
16 December 2009, 10:48


Фетел цели на поуспешна сезона  Фетел цели на поуспешна сезона
Себастиан Фетел покажа дека е голем и во поразот откако ја прими наградата како второпласиран во измината сезона на гала наградите организирани од ФИА во Монте Карло. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

По четирите победи оваа сезона кои му овозможија битка со Џенсон Батон за шампионската титула, Фетел цели на уште поуспешна сезона.
 
Новиот Шумахер, како што го нарекуваат светските медиуми, победи во Кина за еден - два победа на Ред Бул, потоа во Силверстоун, Јапонија и на грациозната Јас Марина во Абу Даби.
 
“Чест ми е да бидам тука во Монте Карло на овие гала награди организирани од ФИА за да ја примам оваа награда. Секако како спортист второто место не е мојата цел, но можеме да бидеме среќни со овој резултат. За тимот ова беше фантастична сезона и сите честитки и заслуги одат на нивна адреса. Ние сме горди на ова што го постигнавме и тоа е мотив за нас да бидеме подобри наредната сезона.“- заврши младиот Германец.
 
Ред Бул ја потврди истата возачка двојка и за наредната сезона и со оглед на нивните постигнувања оваа сезона, можеме да ги сметаме како сериозен конкурент за борбата за титулата.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил