Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Ферари би дозволил Шуми да вози за Мерцедес
 
Spodeli
16 December 2009, 10:46


Ферари би дозволил Шуми да вози за Мерцедес  Ферари би дозволил Шуми да вози за Мерцедес
Ферари нема да застане на патот на Шумахер доколку Германецот би сакал да вози за новопечениот ривалски тим, Мерцедес. Според ѓерманските медиуми, Шумахер би се вратил во Мерцедес и би потпишал едногодишен договор вреден седум милиони евра....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Доколку ова се случи, Мерцедес ќе ја прекине соработката на Шумахер со Ферари бидејќи Германецот помина 14 години во италијанскиот тим, од кои поголемиот дел како возач, а останатиот дел односно по неговото пензионирање како советник во стручниот штаб.
 
Како и да е, доколку Шумахер одлучи да се врати во Ф1 во тимот на Мерцедес, Монтеѕемоло и Ферари изјавија дека нема да го попречат тоа. Сопственикот на Ферари потврди дека би го раскинал договорот со Шуми доколку одлучи да се врати во Ф1. Имено, Шумахер потпиша нов тригодишен договор со Ферари каде што би се посветил на развивањето на ултра спортските возила на Ферари.
 
“Очигледно е дека ако ја прифати понудата од Мерцедес, нашиот договор со него престанува, тоа е многу логички. Не можете да работите и за нас и за нашиот ривал во исто време. Не сум зборувал сеуште со него. Тој ми е драг пријател а не член на нашиот Ф1 тим. Шуми е дел од секторот за развивање на автомобили.“ 
 
Враќањето на Шумахер не е попречувано од Ферари и со тоа има чист пат да стане тимски колега на Нико Розберг,  доколку одлучи да се врати во Ф1.
Стари коментари
Ova udarna vest e a?!?!? NAJNOVA!! :) BRAVO REDAKCIJA, SMAO NAPRED!
Напишан од VEST  пред  околу 115 месеци
Pozdrav do Ibrahim
Напишан од Nikola  пред  околу 117 месеци
pazi sto si rekoli ja vise ibraim tatlises kete vikam da znaes idi smenigo imeto i prezimeto ibraim
Напишан од fuki  пред  околу 120 месеци
Toa bese letoto, a do Mart ima recisi nepolna godina od togas. Taka da sigurno e oporaven, a dale ke se vrati, toa e negova odluka.
Напишан од Andrej  пред  околу 120 месеци
abe oiva e nogu interesna rabota ma sumi ne ke mozi da vozi F1 bulid oti toj imase povreda na vratot i ako vlezi vo bulidot uste na vtorata krivina vratot ke mu se skrsi. ne znam dali imate gledano intervjuto so hamilton za stazata SPA a golemta krivina sto e nalevo, hamilton kazuva deka so seta sila ja drzel glavata na levata strana ustvari od G silite glavata na desnata strtana odela, so znaci deka negu e opasno za sumaher vo takvi slucai.
Напишан од dime  пред  околу 120 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 2
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил