Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Вирџин го потврди Ди Граси
 
Spodeli
16 December 2009, 10:44


Вирџин го потврди Ди Граси  Вирџин го потврди Ди Граси
Вирџин Ф1 тимот кој до неодамна го носеше името Манор ГП, го потврди Лукас Ди Граси како нивен втор возач покрај Тимо Глок. Ова ќе биде нивна прва сезона а сегашната возачка постава е спој на искуство и свежа крв која ја донесе бразилецот. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Тимо Глок беше потврден како нивни возач речиси по завршетокот на оваа сезона, а дебитантот во Ф1 оваа сезона, го надополни второт возачко место во Вирџин. Бразилецот дојде од Рено каде што помина шест години од кои повеќето како дел од проектот за млади возaчи. 
 
Според тимскиот шеф на Вирџин, Ди Граси е возач со одлични перформанси, а бразилецот е воодушевен од можноста да биде регуларен возач во Ф1.
 
“Ова е остварување на мојот сон. Се чуствувам спремен за овој предизвик. Сум работел и претходно со Џон Бут и знам дека овој тим има тркачко срце. Затоа и го одбрав.“
 
Вирџин исто така објавија дека нивниот прв тест возач ќе биде Алваро Паренте а како негова замена поставен е бразилецот Луис Разиа.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил