Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА      НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Македонија > Citroen Македонија започнува пролетна продажна кампања
 
Spodeli
10 April 2013, 18:19


Citroen Македонија започнува пролетна продажна кампања  Citroen Македонија започнува пролетна продажна кампања
Во акцијата се вклучени три модели на Citroen, а понудата во никој случај нема да ве остави рамнодушни...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Под мотото „магични цени и магична опрема“ Citroen Македонија започнува продажна акција во која се вклучени три модели на францускиот производител:

Citroen C1 1.0i за 7.690 евра со стандардна опрема: клима-уред, ABS+BAS, 2 воздушни перничиња и серво управувач.

Citroen C3 HDi 75 за 11.690 евра со стандардна опрема: клима-уред, ABS+EBD, 4 воздушни перничиња, серво управувач, електричен пакет, светла за магла, радио CD MP3 со команди под волан.

Citroen C4 HDi 92 за 14.490 евра со стандардна опрема: клима-уред, ABS+EBD+BAS, 6 воздушни перничиња, електричен пакет, board computer, cruise control / speed limiter, светла за магла со странично осветлување, радио CD MP3 со команди на волан и AUX приклучок на централна конзола.

За повеќе информации обратете се во најблискиот Citroen салон. 

 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Македонија 
 
 
 


Одберете нов автомобил