Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Себастијан Лоеб со Peugeot 208 ќе се натпреварува на Pikes Peak
 
Spodeli
04 April 2013, 03:42


Себастијан Лоеб со Peugeot 208 ќе се натпреварува на Pikes Peak Peugeot 208 Себастијан Лоеб со Peugeot 208 ќе се натпреварува на Pikes Peak
Францускиот производител до максимум ги искористува своите позитивни страни...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

И покрај проблемите во други области (а има многу такви) - продажбата на моделот Peugeot 208 е светла точка за францускиот производител на автомобили. Токму затоа, воопшто не зачудува што Peugeot сака да ја искористи оваа позитивна страна и се враќа на трката Pikes Peak International Hill Climb закажана за 30-ти јуни, со специјално подготвен 208 модел управуван од деветкратниот светскиот рели шампион Себастијан Лоеб.

Citroen и го позајмени Лоеб на својата сестринска компанија, така што шампионот ќе има прилика да учествува на својата прва Pikes Peak трка и можност да освои награда со автомобил на друг француски производител. Тркачкиот модел на 208, кој симболично ќе го носи и истиот натпреварувачки број, ќе биде откриен во текот на овој месец. Peugeot веќе има двапати победено на оваа трка, еднаш со Ари Ватанен и автомобил 206 T16 во 1988 година и повторно наредната година со Роби Ансер кој возел 405 T16.


Peugeot 208
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео




Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 



Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо



 
 
 
 






Одберете нов автомобил