Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Награди > Tesla Model S е „најзелениот“ автомобил за 2013
 
Spodeli
29 March 2013, 23:22


Tesla Model S е „најзелениот“ автомобил за 2013 Tesla Model S Tesla Model S е „најзелениот“ автомобил за 2013
Луксузниот, моќен и опремен со кул технологија Tesla Model S додадe уште една награда на своето конто освојувајќи го признанието за најеколошки автомобил на годината...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Опремен со 85 kWh батерија, најголемата која е на располагање во моментов, автомобилот би требало да понуди досег до 265 милји. Моќта е дистрибуирана кон задните тркала со вртежен момент до 443 lb-ft.
 
Настрана од луксузниот ентериер, техничките карактеристики на овој автомобил вклучуваат и масивен екран на допир со големина на два iPad уреди и способност да го ажурира својот систем преку 3G конекција.
 
Тоа е особено важно за моделот S бидејќи преку ваквата опција компанијата може да согледа како автомобилот се однесува во случај на проблем, без првично да се бара од сопствениците да го донесат на сервис.
 
За титулата World Green Car of the Year, која беше доделена во рамки на настанот New York Auto Show, Tesla се натпреваруваше со Renault Zoe - електричен автомобил со пет врати и Volvo V60 Plug-in. 

Tesla Model S
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Награди 
 
 
 


Одберете нов автомобил