Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Dacia најави подолга пауза од новитети
 
Spodeli
20 March 2013, 12:27


Dacia најави подолга пауза од новитети  Dacia најави подолга пауза од новитети
Според некои неофицијални информации кои доаѓаат од Dacia, во следните 18 месеци производителот на пазарот нема да воведе ниту еден нов модел, освен пласманот на освежени верзии на моделот Duster...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Сепак, по истекот на овој период се очекува  ширење на понудата со неколку интересни новитети...

Последниот нов модел, седми во задните три години, беше Logan MCV (на фотографијата). Промоцијата се одржа неодамна, на саемот за автомобили во Женева, настан на кој Карлос Таварес, еден од шефовите во Renault, всушност и го најави периодот на „одмор“ за Dacia. 
 
Во моментов во Dacia најмногу се размислува за развој и производство на ривал за Volkswegen up, но исто така и за нов седан. Поконкретно станува збор за модел кој по своите специфики би можел да се смести над Logan и всушност би претставувал конкурент на Skoda Octavia.
 
Со други зборови, токму овие два автомобили најверојатно се изборот со кој ќе се стави крај на гореспоменатиот  18 - месечен „пост“ на Dacia. 
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил