Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Женева 2013 - Peugeot 2008 е најефикасниот кросовер
 
Spodeli
18 March 2013, 15:00


Женева 2013 - Peugeot 2008 е најефикасниот кросовер Peugeot 2008 Женева 2013 - Peugeot 2008 е најефикасниот кросовер
Иако светлите бои некако ги затскриваат отсечните, атрактивни линии на новиот француски кросовер, очигледно е дека луѓето од Peugeot полагаат големи надежи дека ваквата комбинација ќе им се допадне на европските купувачи. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Peugeot 2008 е модел од Б - класа, следбеник на поголемиот 3008 CUV  автомобил од францускиот производител и се очекува во продажба да биде пуштен веќе оваа пролет. Ќе биде понуден на продажба во Европа, Азија и Латинска Америка и токму затоа се смета за главен адут на Peugeot.

Целта на овој автомобил е да понуди перформанси практични за урбаните средини, но со доволно флексибилност и за клиентите кои знаат да скршнат подалеку од градските улици. Токму затоа истиот е опремен со „Grip Control“ систем, кој овозможува возачот лично да ги програмира перформансите во зависност од условите и карактеристиките на патот. Standard, Snow, All - Terrain и Sand се четирите режими кои помагаат во полесно управување со возилото. 
 
 
Во однос на моторот на овој автомобил, купувачите ќе може да изберат три или четири -цилиндрични конфигурации, во бензинска односно дизел варијанта. Бензинците ќе располагаат со  82 - 130 коњски сили, додека дизел моторите се очекува да имаат 68 - 115 КС.


Peugeot 2008
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил