Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Женева 2013 – Rolls Royce Wraith нуди повеќе од што ви е потребно
 
Spodeli
18 March 2013, 13:50


Женева 2013 – Rolls Royce Wraith нуди повеќе од што ви е потребно  Женева 2013 – Rolls Royce Wraith нуди повеќе од што ви е потребно
Новите модели на Rolls - Royce не се честа тема на разговор, можеби поради фактот што актуелната линија на автомобили од оваа компанија, е всушност комбинација од две возила...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Но сето тоа се промени на саемот за автомобили во Женева, со претставувањето на можеби најемоционалниот „Roller“ во поново време - Wraith.

Новиот автомобил со две врати е ефикасно Ghost купе и очигледно е дека претставува одговор на Bentley Continental GT, иако со повисока цена. Односно - многу повисока цена: луксузот да го поседувате новиот Wrаith ќe ве чини околу на 245.000 евра, што е речиси за 100.000 долари повеќе од Continental GT Speed купе. Според нашата проценка сите тие екстра долари не прават некоја особена разлика, барем кога станува збор за надворешниот изглед. 
 
Сепак, неспорен е фактот дека оваа машина само ќе додаде екстра поени на посебноста, ексклузивноста и импресивноста на секој што има доволно пари да си ја дозволи. За почеток, придвижувана е од V12 мотор со импресивни 624 коњски сили и осум - брзински ZF “сателитски воден“ пренос. Овој автомобил користи GPS не само за да го изберете вистинскиот степен на пренос за конкретниот пат, но и за секцијата која ве очекува во понатамошниот дел од возењето. Тоа е прилично кул, зарем не?
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил