Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Женева 2013 - Opel Adam еволуира во Adam Rocks
 
Spodeli
15 March 2013, 13:05


Женева 2013 - Opel Adam еволуира во Adam Rocks Opel Adam  Женева 2013 - Opel Adam еволуира во Adam Rocks
Во обид да внесе мачо елементи во симпатичниот Adam, Opel објави нова концепт верзија од тренди малечкиот, наречена Adam Rocks...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Овој концепт го прави Adam да изгледа малку поцврст, со повисок и поширок став, додека пластичната облога на долниот дел од каросеријата му дава солиден имиџ на малиот „хечбек“.
 
 
Друг клучен дел од  концептот Adam Rocks е покривот на лизгање, што создава голема отворена површина, слична како онаа на Fiat 500C. За сега, од Opel истакнуваат дека ваквиот концепт е само дизајн - студија, но моделот дефинитивно изгледа како мал, забавен автомобил кој би им се допаднал на европските купувачи.  
 
Во продолжение погледнете го и краткото видео, кое германскиот производител му го посвети на Adam Rocks:


Opel Adam
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил