Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Женева 2013 – Spania GTA има 900 КС и тежи само 1.350 kg
 
Spodeli
12 March 2013, 15:05


Женева 2013 – Spania GTA има 900 КС и тежи само 1.350 kg  Женева 2013 – Spania GTA има 900 КС и тежи само 1.350 kg
Seat не е единствениот производител на автомобили од Шпанија. Spania прави малосериски ултра спортисти, а нивниот GTA Spano е еден од најбрзите автомобили на денешницата ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Придвижуван е од 8,4 литарски V10 со два турбо полначи, кој произведува 900 КС. Масата му е само 1.350 килограми, благодарение на употребата на карбон – фибер. Забрзувањето до стотка е под 3 секунди, додека максималната брзина изнесува 350 km/h. 

Менувачот е 7-степен секвенцијален, како од тркачките автомобили, додека вградени се и карбонски кочници и шасијата е целосен монокок. А, да, има и златни делови, кои одлично прилегаат на необоената карбон фибер каросерија...
 
Се уште нема информации за цената, но за очекување се неколку стотици илјади евра...
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил