Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Женева 2013 - Seat Leon SC е супер привлечен
 
Spodeli
12 March 2013, 13:49


Женева 2013 - Seat Leon SC е супер привлечен Seat Leon SC Женева 2013 - Seat Leon SC е супер привлечен
Тривратниот Leon измами доста погледи на саемот во Женева, особено како за сериски автомобил. Нормално, ви го пренесуваме во живо...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Однадвор, новиот Leon SC дополнително ја акцентира динамиката со која е дизајниран новиот компакт на брендот. За таквиот изглед, Seat го скрати меѓуоскиното растојание за 35 mm и снижената силуета, што има силен ефект на целосниот компактен и динамичен стил на возилото. 

Моторизацијата е целосно преземена од поголемиот модел со пет врати, што значи два дизели и три бензинци со сила од 105 до 180 КС. Најекономичен во понудата е 1.6 TDI дизелот со 105 КС, кој е опремен со Start&Stop систем и кој троши само 3,8 литри гориво во просек.
 
 
Внатрешноста нема да добие поголеми промени во однос на дизајнот, но останува да видиме како пократкото меѓуоскино растојание и пониската силуета ќе влијаат на просторот на задните седишта. Она што со сигурност го знаеме е дека багажникот и понатаму ќе брои 380 литри, како и пет вратниот модел.
 
Најинтересна сепак се чини ќе биде Cupra верзијата на овој модел, која треба да пристигне наредната година, со сила од околу 280 КС. 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил