Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Женева 2013 – Kia Provo е едно навистина жешко парче хибрид
 
Spodeli
12 March 2013, 13:39


Женева 2013 – Kia Provo е едно навистина жешко парче хибрид  Женева 2013 – Kia Provo е едно навистина жешко парче хибрид
Директно во лицето на Mini Cooper и Citroen DS3! Provo е како ништо од Kia што сме виделе досега – смел, мал автомобил, наменет за трендсетерите и уживателите во брзото, спортско возење...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Она што не може да се забележи најдобро на сликите се димензиите на моделот, односно неговата висина, која изнесува само 1,35 метри! Затоа, во живо изгледа многу подиво и поспортски. Особено со огромните 19 инчни тркала предните LED светла со променлива графика!

Концептот е придвижуван од 1,6 литарскиот турбо со директно впрскување и 201 КС, кој ги движи предните тркала и електрични мотори со вкупна сила од 44 КС за задните тркала. Ова овозможува подобра тракција, благодарение на погонот на сите тркала, како и подобри перформанси и намалена потрошувачка.
 
Една лоша вест, сепак. Kia не планира сериско производство на Provo… А таман се понадевавме на достапен и секси мал спортист...
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил