Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Поклонете се пред A45 AMG – звук од неверојатниот турбо со 360 КС
 
Spodeli
11 March 2013, 14:22


Поклонете се пред A45 AMG – звук од неверојатниот турбо со 360 КС Mercedes-Benz A45 AMG Поклонете се пред A45 AMG – звук од неверојатниот турбо со 360 КС
Станува збор за сосема краток клип, кој сепак дава одлична претстава за звукот што го креира моќниот мотор под хаубата на овој убавец...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Запомнете, се работи  за „хечбек“ со 2.0 литарски турбо мотор со 360 коњски сили и погон на сите тркала. Тоа звучи прилично жешко.

Добра вест за американските љубители на автомобили е дека сепак ќе добијат сличен модел – CLA45 AMG кој би требало да биде доволна утеха за нив. Штом му се бендисува на Usher мора да е добар, нели?


Mercedes-Benz A45 AMG
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил