Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Женева 2013 – Toyota Auris Touring Sports
 
Spodeli
07 March 2013, 15:47


Женева 2013 – Toyota Auris Touring Sports Toyota Auris Touring Sports Женева 2013 – Toyota Auris Touring Sports
Toyota е секогаш прва во нешто, а овој пат го лансираше првиот хибриден караван во Европа, новиот Auris Touring Sports. Нормално, се нуди и со бензинци и дизели...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Базиран е на платформата на новиот Auris, од кого го има позајмено и надворешниот изглед. Караванот е подолг за 28,5 сантиметри, но го задржува малиот круг на свртување од 10,5 метри, кој ќе му помогне во градски услови. 

Дизајнот е динамичен, дури и изненадувачки за еден караван од Toyota. Кабината е иста како кај хечбекот, но багажникот сега брои 530 литри. Задната клупа може лесно да се спушти за целосно рамен под, благодарение на Easy Flat системот на Toyota, кога пак се добива багажен простор од 1.658 литри.
 
 
Во понудата ќе влезат истите мотори од хечбекот, односно 1,33 и 1,6 бензинците, како и 1,4 и 2,0 дизелот. Хибридниот погон има 134 КС, а ќе троши околу 4 литри гориво на 100 km.
 
Auris Touring Sports наскоро го очекуваме и на нашиот пазар.

Toyota Auris Touring Sports
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил