Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Женева 2013 – Citroen Technospace е новото C4 Picasso
 
Spodeli
07 March 2013, 13:35


Женева 2013 – Citroen Technospace е новото C4 Picasso Citroën C4 Picasso - old Женева 2013 – Citroen Technospace е новото C4 Picasso
А знаејќи го Citroen, дизајнот на серискиот модел и нема многу да биде изменет, што значи дека вакво Picasso ќе гледаме и на нашите улици...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Отсега, ваквиот изглед треба да го делат сите модели на Citroen во гамата. Предните светла се поделени на два дела, со исклучително мали единици во горниот дел и даваат исклучително футуристички, sci-fi изглед. Страничната силуета е непогрешливо Citroen, но со поостри линии.

Концептот го карактеризира исклучително ниска емисија на издувни гасови од само 98 g/km CO2, и сето тоа благодарение на новата модуларна платформа која PSA ја претстави пред две недели, а која ја карактеризира ниска маса и исклучителна цврстина. 
 
Компактните надворешни димензии бројат 4,43 метри должина, 1,83 метри ширина и 1,61 метар висина, но внатрешноста нуди рекорден простор во класата и огромен багажник од 537 литри.
 
 
Користени се и многу нови технологии за подобрување на луксузот и комфорот, како ултра големиот 12 инчен екран на допир.
 

Citroën C4 Picasso - old
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил