Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Женева 2013 – Pininfarina Sergio – посветена на големиот дизајнер!
 
Spodeli
06 March 2013, 21:30


Женева 2013 – Pininfarina Sergio – посветена на големиот дизајнер! Ferrari 458 Italia Женева 2013 – Pininfarina Sergio – посветена на големиот дизајнер!
Pininfarina Sergio е концепт автомобил базиран на Ferrari 458, а е направен да му се оддаде чест на создавачот на една од најголемите дизајнерски компании, Серџо Пининфарина...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Моделот целосно ја користи динамиката на 458, со различно тело, изработено од карбон – фибер, кое ги користи класичните линии на Pininfarina со футуристички пристап, како што и секогаш правела компанијата.

Sergio е еден тип на роудстер, но без предно стакло. Сепак, дизајнерите ветуваат дека самиот дизајн на предниот дел на автомобилот  и страничните ретровизори ќе го тера воздухот преку главите на патниците.
 
И покрај целосната преработка, Sergio тежи 150 килограми помалку од 458, што му овозможува спринт до стотка за само 3,4 секунди.
 
Иако се уште не е сигурно, има можност Sergio да влезе во многу лимитирана серија, секако, доколку има интерес кај купувачите.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил