Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Женева 2013 – навистина уникатен, Alfa Disco Volante
 
Spodeli
06 March 2013, 14:31


Женева 2013 – навистина уникатен, Alfa Disco Volante  Женева 2013 – навистина уникатен, Alfa Disco Volante
Автомобилот ќе може да се нарача, а е базиран на 8С Competizione. Во живо изгледа уште поспецијално...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Ова ќе биде модерна верзија на моделот од 1952 година со истото име. Се работи за стилистичко, ретро – модерно купе, со линии карактеристични за Alfa Romeo. Ќе биде изработен од карбон – фибер и алуминиум, како најдобрите спортски автомобили. Моторот ќе биде истиот 4.7 V8 со 450 КС, изработен од Ferrari, а кој се вградува во 8С Competizione.

Перформансите ќе бидат одлични – забрзувањето до стотка ќе трае 4,2 секунди, додека максималната брзина ќе изнесува 290 km/h. 
 
На Touring Superleggera Disco Volante му требаат 4.000 часа за да изработи еден автомобил, што значи дека заинтересираните треба да почнат да ги бројат парите уште веднаш! И кажавме дека изгледа феноменално? Не е на одмет да се повтори неколку пати!
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил