Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Женева 2013 – VW Cross Up! сака да се валка во кал
 
Spodeli
06 March 2013, 14:07


Женева 2013 – VW Cross Up! сака да се валка во кал Volkswagen Up!  Женева 2013 – VW Cross Up! сака да се валка во кал
„Мало ама техничарче“, кросовер верзијата на најмалиот VW ветува авантури и надвор од патот. Со преден погон и мал трицилиндарец!?...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Црните пластики на крилата многу добро можат да залажат дека Cross Up! навистина е спремен за терен, но со преден погон и 16 инчни тркала со гуми со низок профил, тоа и не се чини како многу возможно... А згора на тоа, погонот и натаму е на предните тркала, а моторот е стандардниот бензинец со три цилиндари. Единствено, оддалеченоста од подлогата ќе биде малку поголема.

Но, се разбира, малиот “SUV” на VW ќе биде исклучиво lifestyle автомобил, односно за оние кои ќе сакаат само да се покажат како авантуристи, бидејќи оние вистинските купуваат хард кор теренец... Како и да е, продажбата почнува на лето, со цена за околу 10-20% повисока во однос на обичниот Up! па кој сака повеќе шминка од својот градски автомобил, слободно нека повели!

Volkswagen Up!
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил