Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Женева 2013 – Renault Captur е фенси и функционален
 
Spodeli
06 March 2013, 13:52


Женева 2013 – Renault Captur е фенси и функционален Renault Captur Женева 2013 – Renault Captur е фенси и функционален
Новиот мал SUV на Renault ќе му конкурира на Nissan Juke во дизајнот, но и на Suzuki SX4 и Skoda Yeti во функционалноста...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Renault го најавува како еден од најпространите модели во класата, со багажник кој брои од 377 до 455 литри, благодарение на задната клупа која може да се лизга напред назад до 16 сантиметри. Исто така, пред совозачот, ќе има фиока со зафатнина од 11 литри, најголема во класата.

Ќе бидат понудени два мотори, и тоа бензинскиот турбо 1,2 TCe со 90, односно 120 КС и дизелот 1,5 dCi со 90 КС. Captur е инаку базиран на платформата на новото Clio и Renault ветува дека ќе биде динамичен и управлив.
 
 
Високо ќе биде и нивото на персонализацијата, па така ќе бидат понудени 8 различни дезени на ткаенина за седиштата, 6 различни бои на ентериерот, како и пакети со различна надворешна графика...

Renault Captur
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил