Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Женева 2013 – жешкиот Subaru Viziv е дизелски хибрид
 
Spodeli
06 March 2013, 13:25


Женева 2013 – жешкиот Subaru Viziv е дизелски хибрид  Женева 2013 – жешкиот Subaru Viziv е дизелски хибрид
До пред некое време немаа ниту дизел во гамата, но Subaru иднината ја гледа токму во тој тип на погон, помогнат од електричен мотор за подобра економичност и перформанси...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Концептот Viziv е еден тип на shooting-brake хечбек, високо подигнат од земјата во стил на кросовер. Ова веќе сме го виделе неколку пати, но изведбата на Subaru особено ни се допаѓа, поради двете големи странични врати кои го олеснуваат пристапот и на предните и на задните седишта. А, да, и се отвараат нагоре.

Погонот се содржи од 2,0 литарскиот дизелски боксер напред и два независни мотори кои ги движат задните тркала.  Погонот со тоа е на четири тркала, но нема тунел за трансмисијата и внатрешноста може удобно да смести четири патници. Менувачот е континуиран CVT, како кај повеќето хибриди.
 
 
Viziv е најава за првиот хибрид на компанијата, кој на јапонскиот пазар може да биде лансиран уште наредната година, за подоцна да се појави и на европскиот и на американскиот.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил