Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Женева 2013 – Carrera 911 GT3 избега од традицијата
 
Spodeli
05 March 2013, 15:08


Женева 2013 – Carrera 911 GT3 избега од традицијата Porsche 911  Женева 2013 – Carrera 911 GT3 избега од традицијата
GT3 изведбите на 911 секогаш нудеа поблиско и поинтимно чувство од обичните модели, што значеше и мануелен менувач... Не повеќе – новата GT3-ка се нуди исклучиво со автоматски со 7 степени, додека за мануелен ќе треба веројатно да се почека моделот RS...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Настрана традицијата, GT3 моделот е базиран на Carrera S, но е допилнително преработен со цел постигнување на врвни перформанси. Погонот нормално е на задните тркала, додека моторот е боксер со шест цилиндари и зафатнина од 3,8 литри. Во GT3 верзијата развива 475 КС, доволни за спринт до стотка за 3,5 секунди и максимална брзина од 315 km/h.
 
 
Однадвор, моделот GT3 ќе се разликува по масивните крила и ултра широкиот заден траг, како и задните тркала со големина од 20 инчи. Покрај тоа, задните тркала ќе се вртат заедно со предните, со цел подобрена тракција, за прв пат во Porsche.

Porsche 911
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил