Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Женева 2013 – целосно нов Suzuki SX4!
 
Spodeli
05 March 2013, 14:43


Женева 2013 – целосно нов Suzuki SX4! Suzuki SX4 - 2013 Женева 2013 – целосно нов Suzuki SX4!
Наследникот на најпопуларниот теренец кај нас пристигна на саемот во Женева – има поголеми димензии, ќе се нуди со бензински и дизел мотор и повторно со погон на сите тркала!...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Новиот модел сега со димензиите влегува во С сегментот, односно кај компактните теренци, и веднаш настапува со големи ветувања, како најголем простор во кабината, багажник од 430 литри и најниска потрошувачка од сите конкуренти. Надворешните димензии сега бројат 4,3 метри должина и 2,6 метри меѓуоскино растојание.

Во понудата ќе влезат два мотори, и тоа 1,6 литарскиот бензинец, кој ќе претрпи подобрувања во однос на економичноста, како и нов 1,6 литарски дизел, кој ќе биде рекордер во класата кога е во прашање потрошувачката. Со бензинецот ќе се нуди 5-степен, додека со дизелот 6-степен мануелен менувач.  Со доплата ќе може да се добие и автоматски, CVTменувач.
 
 
Големи подобрувања има и во внатрешноста, која сега е облечена во многу поквалитетни материјали, кои се меки на допир. Нормално, погонот на Suzuki на сите четири тркала, кој нуди најдобар компромис меѓу возните својства на терен и асфалтиран пат ќе биде вградуван и во новиот SX4.
 

 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил