Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Женева 2013 - ултра економичен, новиот Citroen C3
 
Spodeli
05 March 2013, 14:06


Женева 2013 - ултра економичен, новиот Citroen C3 Citroën C3 - old Женева 2013 - ултра економичен, новиот Citroen C3
Со нови мотори кои трошат до 25% помалку гориво, подобрен квалитет на внатрешноста и посвеж надворешен изглед, новата С3-ка повторно се позиционира при врвот на класата...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Главен новитет е новиот 1,2 литарски бензинец со три цилиндари, кој досега се вградуваше во Peugeot 208, кој ќе доаѓа во две изведби, со 68 и со 82 КС. Нив ги карактеризира исклучително ниска потрошувачка, од само 4,3 односно 4,5 литри, како и емисија на CO2 од 99, односно 104 g/km.Дизелот е-HDi со 70 КС пак има најниска емисија на CO2 во класата, од само 87 g/km.

Во понудата ќе влезе и Zenith предното ветробранско стакло, кое се простира до половина покрив и кое овозможува визуелно зголемување на просторот во внатрешноста. Внатре, подобрен е квалитетот на пластиката и на ткаенината, за полуксузно чувство.
 
Однадвор, новиот Citroen C3 ќе се разликува по измените во предниот дел, односно новата светлосна група и новиот браник, со маска за ладилникот која се простира од едното до другото светло.

Citroën C3 - old
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил