Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Женева 2013 – e ваков SUV сакаме – ItalDesign Parcour!
 
Spodeli
05 March 2013, 13:54


Женева 2013 – e ваков SUV сакаме – ItalDesign Parcour! Lamborghini Gallardo Женева 2013 – e ваков SUV сакаме – ItalDesign Parcour!
SUV каков што може да замисли само ItalDesign, односно Guigaro! Базиран на Lamborghini Gallardo, развива 550 КС и има погон на сите тркала...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Од овој концепт, Lamborghini може многу да научи и својот SUV да го направи токму двосед, а не како што најавуваат, голем теренец со четири седишта.

А Parcour концептот не е за потценување. Напротив, има оддалеченост од подлогата од 21 до 33 сантиметри, зависно од потребите на возачот, и има погон на сите тркала. 
 
Згора на тоа, на секое тркало има по два амортизери, кои се тука за да ги издржат и најнезгодните терени, додека може да се избере меѓу четири модови на работи, Comfort, Off-Road, Ice и Track.
 
 
А за високите перформанси ќе се погрижи 5,2 литарскиот V10 бензинец, кој развива 550 КС, доволни за спринт до стотка за 3,6 секунди и максимална брзина од 320 km!
 
Како измислен за Dakar Rally!
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил