Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Женева 2013 – Honda Civic и во караван изведба
 
Spodeli
05 March 2013, 13:22


Женева 2013 – Honda Civic и во караван изведба Honda Civic Tourer * Женева 2013 – Honda Civic и во караван изведба
Honda ја откри караванската изведба на новиот Civic, која на саемот во Женева е претставена како концепт, но набрзо ќе дојде и на пазарот...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Податоци за моделот нема, како на пример за големината на багажникот, но знаејќи го досегашното искуство со караваните на јапонскиот бренд, за очекување е багажникот да биде рекорден во класата. 

За таа цел, резервоарот за гориво е вграден под задните седишта, не одземајќи воопшто простор од багажникот. Дополнителен простор ќе биде ослободен со оглед на тоа што Civic користи обична торзиона оска назад, наместо помодерниот мултилинк.
 
Моторизацијата ќе биде целосно позајмена од обичниот Civic, што значи бензинците со зафатнина од 1,4 и 1,8 литри и дизелите со зафатнина од 1,6 и 2,2 литри. Од новиот 1,6 литарски дизел се очекува да учествува со најголем дел во продажбата.
 
 
Надворешниот дизајн е и натаму футуристички, како кај хечбекот, но тука целината е многу подобро изведена и линиите многу подобро се сложуваат... 

Honda Civic Tourer *
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил