Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Женева 2013 – Lamborghini Veneno чини 3 милиони евра!
 
Spodeli
05 March 2013, 12:29


Женева 2013 – Lamborghini Veneno чини 3 милиони евра! Lamborghini Aventador Женева 2013 – Lamborghini Veneno чини 3 милиони евра!
Специјално развиен по повод 50 годишнината на Lamborghini. Има 750 КС и чини 3 милиони евра. Ау!...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Секако, целосно е изработен од карбон – фибер, а се базира на Aventador, од кого го позајмува и агрегатот. Сепак, тука големиот 6,5 V12 атмосферец развива 750 КС, доволни за максимална брзина од 355 km/h.

Veneno има специјално развиена аеродинамика, која овозможува потисок на подлогата како кај тркачките автомобили, па со право од Lamborghini го претставуваат и како тркачки автомобил кој може да се вози по улиците.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил