Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Fiat со три новитети во Женева!
 
Spodeli
27 February 2013, 15:24


Fiat со три новитети во Женева!  Fiat со три новитети во Женева!
На саемот во Женева, Fiat ќе претстави три новитети, односно 500 L Trekking, 500 GQ и специјален Panda 4x4 Concept...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Fiat 500 L Trekking е авантуристичка, оф роуд изведба на 500 L, наменета за оние кои покрај големиот простор во внатрешноста, сакаат малку повеќе забава и слобода да тргнат надвор од патот. Во моделот стандардно ќе се вградува TRC +, односно систем за контрола на тракцијата специјално подесен за возење по терен. 

Моделот ќе биде опремен со богата моторизација, преземена од „нормалниот“ модел, додека внатрешноста ќе биде опремена со специјален Beats Hi-Fi аудио систем и апарат за правење еспресо (!) “Lavazza 500 Espresso Experience”. Моделот ќе биде достапен на пазарите од Јуни.
 
 
Моделот 500 GQ е џентлменска изведба на 500, наменета за метрополитскиот маж од третиот милениум, а е направен во соработка со Gentlemen's Quarterly, машкиот магазин на Конде Наст. Моделот има спортски детали, наменет за оние кои сакаат да се издвојат со стилот, а однадвор е обоен во ексклузивна боја во два тона, сива со карбон.
 
Последниот новитет ќе биде специјална изведба на Panda, со оф-роуд манири и 4х4 погон, обоена во два или три тона однадвор. 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил