Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА      НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Македонија > Ексклузивно – најповолни кредити во Citroen и Fiat!
 
Spodeli
19 November 2009, 05:15


Ексклузивно – најповолни кредити во Citroen и Fiat!  Ексклузивно – најповолни кредити во Citroen и Fiat!
Од 13 октомври 2009г. започна заедничка промотивна кампања на Стопанска Банка АД - Скопје, Аутомобиле СК и Автонова во рамки на која се нудат флексибилни кредити за набавка на патнички и комерцијални возила од марките FIAT или Citroen....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во рамките на акцијата која ќе трае до 31 декември 2009 година со автомобилскиот бизнис кредит, сите правни лица имаат можност да аплицираат за кредит за купување на возила од марките FIAT или Citroen промотивно со минимум 10% учество и  рок на отплата до 84 рати.

На физичките лица за купување на патнички автомобил им стои на располагање автомобилскиот кредит со промотивна понуда : БЕЗ АДМИНИСТРАТИВНИ ТРОШОЦИ за барања примени до 31 декември 2009. Периодот на отплата е до 84 рати со минимално учество од 20%.

И двата кредита се одликуваат со едноставна постапка за одобрување и поволни каматни стапки. Сите заинтересирани можат да пополнат кредитно барање во салоните на Аутомобиле СК и Автонова или во било која експозитура на Стопанска Банка АД - Скопје низ Македонија. 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Македонија 
 
 
 


Одберете нов автомобил