Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Mitsubishi загуби 1.417 нови возила во бродолом
 
Spodeli
14 December 2012, 13:10


Mitsubishi загуби 1.417 нови возила во бродолом  Mitsubishi загуби 1.417 нови возила во бродолом
Поточно, се работи за судар на два товарни бродови во Северното море...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во несреќата, покрај огромната материјална штета, која го снајде, пред сè Јапонскиот производител, кој загуби 1.417 нови возила, загинаа пет морнари од екипажот на бродот, додека шестмина се уште се сметаат за исчезнати.

Несреќата се случила на 50 наутички милји од Ротердам, на една од најпрометните Европски рути. Бродот Baltic Ace, кој ги пренесуваше автомобилите на Mitsubishi, плус уште 30 атрактивни спортски автомобили, се судри со бродот Corvus J.

Полошо поминал Baltic Ace – потонал за 15 минути, а покрај Јапонските автомобили, со него на дното заминаа и дванаесет Ferrari автомобили, осум Bentley, шест Rolls-Royce и четири Lamborghini.

Причините за несреќата допрва треба да се утврдуваат, затоа што несреќата се случила во текот на денот, со одлична видливост.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил