Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Fernando Alonso ја возеше новата Lancia Thema
 
Spodeli
05 December 2012, 11:29


Fernando Alonso ја возеше новата Lancia Thema Lancia Thema - 2012 Fernando Alonso ја возеше новата Lancia Thema
И не само што ја возеше, туку ја доби и на подарок...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

На традиционалното затворање на сезоната и завршувањето на настанот со име “Ferrari World Finals”, кој се одржа на Ricardo Tormo de Cheste circuit во Валенсија, Lancia му подари на F1 возачот на Ferrari, Fernando Alonso, Lancia Thema Executive 3.0 V6 MultiJet II со 239 КС.

Истиот, сè разбира, е комплетно опремен – кожен салон во две бои, кожен волан со грејачи, инструмент табла облечена во Poltrona Frau кожа, комбинирана со елементи од вистинско дрво во централната конзола и на вратите.

Самата инструмент табла, има и детали изработени од хром, а осветлена е во Zafiro Blue LED технологија. Истата вклучува и врвен UConnect Touch 8.4-инчен екран, чувствителен на допир.Опремата дополнително вклучува и Garmin навигационен систем, SD Card Reader (компатибилен со MP3/WMA датотеки), USB приклучоци, конекција за iPod, DVD плеер и двозонска автоматска клима.

Преку 70 системи за безбедност се погрижија новата Thema да добие престижни пет ѕвездички на EuroNCAP тестирањата.

Претходно споменатиот мотор, не е и единствениот во понудата. Имено, на располагање се уште две верзии – 3.0-литарски V6 дизел агрегат со турбо полнач и MultiJet II технологија, кој испорачува 190 КС, како и најмоќниот 3.6-литарски V6 Pentastar со 286 КС и 8-степен автоматски менувач.
 


Lancia Thema - 2012
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил