Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > И Fiat 500 Abarth доби кабриолет верзија
 
Spodeli
30 November 2012, 01:02


И Fiat 500 Abarth доби кабриолет верзија Fiat 500C Abarth И Fiat 500 Abarth доби кабриолет верзија
Сè е исто, освен платнениот кров, кој се собира до задниот дел од малиот автомобил...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Еден од начините да се подобри и да се направи уште позабавно “Фиќото” и неговата Abarth верзија, е да му се отстрани кровот. Или, барем да се направи да се собира. Кој не би сакал малку ветер во косата, кога како плус го добива оној фантастичен звук од малиот Fiat 500.Тоа добро го знаат одговорните лица во Италијанската компанија, па така на саемот во Лос Анџелес заблеска и овој атрактивен мал автомобил, во спортска униформа.

Речиси сè е исто како и кај “стандардниот” Abarth, освен кровот, сè разбира. Остана 1.4-литарскиот MultiAir мотор со четири цилиндри и турбо, кој развива 160 КС и одлични 230 Nm максимален вртежен момент, комбиниран со 5-степен мануелен менувач.Како новитет е презентиран Beats аудио системот, како и можноста на купувачите на 500C Abarth, без никаков надомест да може да присуствуваат на обуката Abarth Driving Experience, каде професионални возачи ќе ги советуваат како максимално да го искористат потенцијалот на Fiat 500C Abarth, кој го има на претек.
 


Fiat 500C Abarth
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил