Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Toyota ќе не почести и со кабрио GT86, во Женева!?
 
Spodeli
26 November 2012, 14:54


Toyota ќе не почести и со кабрио GT86, во Женева!? Toyota GT-86 Toyota ќе не почести и со кабрио GT86, во Женева!?
Како може да се направи Toyota GT86 уште поатрактивен и позабавен? Едноставно – отстранете му го покривот...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 А Јапонците тоа добро го знаат. Затоа, во март идната година, на саемот во Женева, ќе го видиме дебито на GT86 кабрио.

 
Главните промени, сè разбира, се однесуваат прво на кровот, кој ќе биде платнен, поради самата тежина на возилото, која од Toyota се обидуваат да ја задржат, колку што е можно повеќе, непроменета во однос на стандардната верзија.
 
Друга суштествена промена е отстранувањето на задните седишта, кои и онака беа малку непрактични.
 
Моќноста останува иста – 200 КС, резултат на 2.0-литарскиот Boxer мотор од Subaru.
 
Од Toyota најавуваат дека оваа конверзија не би требало да биде преголем проблем и да има побарувања кои ќе влијаат на вкупниот впечаток за GT86, затоа што автомобилот, од самиот почеток е планирано да има и кабрио варијанта.
 
Како и да е, ќе биде многу интересно да се види. Со нетрпение ја очекуваме неговата премиера, затоа што впечатоците од стандардниот GT86 беа извонредни.
 

Toyota GT-86
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил