Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Ова е Rolls Royce Ghost на Шехерезад
 
Spodeli
15 November 2012, 20:09


Ова е Rolls Royce Ghost на Шехерезад  Ова е Rolls Royce Ghost на Шехерезад
Мала шега – ова не е автомобилот на Шехерезад. Ова е Rolls Royce Ghost, инспириран од приказната “Илјада и една ноќ” и нема врска со турската серија...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

И е дел од трите автомобили кои ќе бидат презентирани во блиска иднина од луксузниот бренд, под капата на BMW. За луксузот внатре, а богами и однадвор, сведочат фотографиите во продолжение.Главни карактеристики, што се однесува до поврзаноста со книжевниот класик, се топлите бои, рачно обележаните линии во боја, како и напишаниот наслов “Илјада и една ноќ”, со Арапски букви.

Не е многу тешко кој ќе биде купец на овој раскошен автомобил – некој богаташ од Блискиот Исток. Овој Rolls Royce е доказ дека кога се работи за луксузните автомобили, нема граници. Според шефот на Rolls Royce на Блискиот Исток, Geoff Brisko, било кој модел на Rolls Royce e совршено платно за едно уметничко дело, како што е “Илјада и една ноќ”, и дека нивните врвни дизајнери можат да добијат инспирација од сè и сешто.Погледнете ја галеријата во продолжение – вреди ли за трудот?
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил