Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > Kimi: “Потешко е да се вози рели, отколку Formula 1”
 
Spodeli
12 November 2012, 13:23


Kimi: “Потешко е да се вози рели, отколку Formula 1”  Kimi: “Потешко е да се вози рели, отколку Formula 1”
Финецот е доста популарен деновиве, посебно поради комуникацијата со својот тим на трката во Абу Даби ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

“Just leave me alone, I know what I am doing”, или “оставете ме намира, знам што правам”, реплика која Kimi Raikkonen ja “употреби” на трката во Абу Даби, кога беше информиран од страна на тимот за растојанието помеѓу него и Alonso. Инаку, на оваа трка победи токму Raikkonen, за потсетување.

Во меѓувреме, тој излезе со уште една, во најмала рака, интригирачка изјава дека е многу полесно да се вози во F1, отколку рели автомобил. Причината за тоа е, според Финецот, што во рели натпреварите неможете да ги научите сите кривини, без оглед на тоа колку се трудите, за разлика од F1, каде тоа е многу полесно.

Исто така, интересно е што токму Kimi, нарачал да се изработат 500 маички со натпис на цитатот погоре - “Just leave me alone, I know what I am doing”, за сите членови на тимот на Lotus.

Вака изгледаат тие. Забавен потег на Kimi, кои инаку важи за доста ладен и повлечен тип.


 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
 
 


Одберете нов автомобил