Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Хибриди > Ураганот Сенди уништи 16 нови Fisker Karma
 
Spodeli
01 November 2012, 11:46


Ураганот Сенди уништи 16 нови Fisker Karma Fisker Karma Ураганот Сенди уништи 16 нови Fisker Karma
Паркирани во Newark, откако се донесени од Финска, каде што се произведуваат...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

16 ганц нови Fisker Karma автомобили се уништени во ураганот Сенди, кој беснее во САД. Покрај огромната материјална штета, ураганот однесе и многу животи.Автомобилите се целосно уништени, што од поплавите, што од пожарот, кој сега засега не е познато што го предизвикало, за сигурно. Првиот “виновник” се батериите на хибридот, кои се покажаа како многу проблематични во минатото (без причина, сами се опожаруваат).Со оглед на цената на Fisker Karma, која изнесува неколку стотици илјади долари, штетата се проценува на 1.6 милиони долари, само од овие 16 автомобили.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Хибриди 
 
 
 


Одберете нов автомобил
 
 
Претходни вести од Fisker
 
Fisker  Fisker EMotion пристигнува како директен конкурент на Tesla моделите
Електрични автомобили
Fisker EMotion пристигнува како директен конкурент на Tesla моделите